Header set Access-Control-Allow-Origin “*”
لوگو زرد آکادمی فشن

 

آخرین ترندهای صنعت مد با آخرین اخبار آکادمی مد

 

جدیدترین ترندهای مد روز دنیا

به روز با آخرین اخبار آکادمی فشن

 

صنعت مد به عنوان یکی از بزرگترین صنایع جهان است که پیش بینی می شود تا سال 2030 ارزش آن به 3.3 تریلیون دلار برسد. تعجب آور است که بدانیم جدیدترین ترندهای مد امروزی در بیست سال گذشته تغییر چندانی نکرده است.

این امر تا حدی به این دلیل است که هنوز در بسیاری از کشورها تامین نیروی کار کم‌هزینه در جدیدترین ترندهای روز دنیا و برون‌ سپاری هرگونه هزینه تولید ارزان آسان است. با این حال، افزایش نگرانی ها در مورد دستمزد منصفانه و همچنین نیاز به جلب رضایت مصرف کنندگان جای خود را به فناوری های جدید هیجان انگیز داده است.

ما در واقع در “عصر اینستا” فناوری زندگی می کنیم. به مشتریان آموزش داده شده است که به لطف رسانه های اجتماعی به محض ورود به کت واک، انتظار دسترسی فوری به آخرین روندها را داشته باشند. به طور همزمان، نسل‌ های جوان ‌تر که به دنبال متمایز شدن از جامعه می باشند، به دنبال محصولاتی هستند که می‌ توانند بر اساس نیازها و ترجیحات خاص آن ها طراحی شوند. علاوه بر این، به نظر می‌رسد لباس‌های «تولید انبوه» یا «فست مد» در حال از دست دادن محبوبیت هستند.

با ادامه این روند، تولید مقادیر زیاد پوشاک از ماه ‌ها قبل برای شرکت‌ ها و برندها دشوارتر می‌شود بدون این که تضمینی برای فروش آن وجود داشته باشد. در این محیط مدرن که به سرعت در حال تغییر است، برندهایی که سرعت خود را افزایش داده و پاسخگوی نیازهای بازار هستند، برندگان احتمالی خواهند بود.

بسیاری از طراحان و برند ها باید از جدید ترین فناوری ‌ها استفاده کنند تا محدودیت‌ های تولید، بازاریابی و قابلیت پوشیدن را کنار بگذارند زیرا زندگی واقعی مشتریان به طور فزاینده ‌ای با دنیای دیجیتال در هم می‌پیچد. از هوش مصنوعی گرفته تا ظهور تلفن همراه، پرینت سه بعدی و بلاک چین ما فهرستی از برترین پیشرفت‌ های فناوری در مد امروز را گردآوری کرده‌ایم.

 

 

هوش مصنوعی در صنعت مد روز دنیا 

در سال ‌های اخیر، برندها از هوش مصنوعی برای بهبود تجربه خرید مشتریان، تجزیه و تحلیل داده‌ها، افزایش فروش، پیش‌بینی روندها و ارائه راهنمایی‌ های مرتبط با موجودی استفاده کرده‌ اند.

چت ربات ها و صفحه نمایش های لمسی در فروشگاه ها برای بهبود تجربه مشتری و پیشنهادات محصول سفارشی استفاده می شوند. تقریبا غیرممکن است که به وب سایت یک برند مد سر بزنید و نوعی از فناوری چت هوش مصنوعی را که برای کمک به بهبود تجربه مشتری استفاده می شود، پیدا نکنید. فناوری پشت هوش مصنوعی شامل الگوریتم هایی است که علایق مشتریان را دنبال می کند تا آن ها را با محصولات مناسب مطابقت دهد.

اگرچه این ابزارهای فناوری خدمات مشتری امیدوارکننده هستند، اما پیش‌بینی روند و مدیریت زنجیره تامین برخی از سود آورترین راه ‌ها برای هوش مصنوعی هستند. به عنوان مثال، ردیابی موجودی در زمان واقعی برای برندها کلیدی شده است زیرا آن ها در زمان صرفه جویی می کنند و مدیریت انبار و عملیات کارآمد را انجام می دهند.

علاوه بر این، اگر ردیابی موجودی را با ابزارهای قدرتمند پیش‌بینی داده هوش مصنوعی ترکیب کنیم، برندها می‌توانند مزیت رقابتی قابل توجهی داشته باشند. برندها به جای تکیه بر روش‌ های سنتی پیش‌بینی روند که مستلزم مشاهده و جمع‌آوری داده‌ ها از سوی طراحان مد، مشاهده‌ کنندگان روند و تأثیرگذاران است، فوراً می‌ توانند به داده‌ هایی دسترسی داشته باشند که امکان برنامه ‌ریزی سبک ‌ها را در زمان مناسب فراهم می ‌کند.

پخش ویدیوهای زنده به بخش بزرگی از زندگی ما تبدیل شده است. از رویدادهای مجازی گرفته تا تناسب اندام، بازار را تسخیر کرده است. اکنون مشتریان می ‌توانند قبل از خرید، طرح‌ها را امتحان کنند. برخی از برندها مانند تامی هیلفیگرو گوچی نمایشگاه های دیجیتالی را برای سنجش سلایق بازار ارائه می دهند. برخی مانند تیلور استیچ به مشتریان اجازه می‌ دهند تا طرح‌ های دیجیتال را قبل از تولید پیش ‌سفارش کنند.

از لحاظ تاریخی، پیش‌بینی روند مد، صرفاً بر روندهای قبلی متکی بود. فن آوری های جدید، پنل های مخاطب را در رسانه های اجتماعی تعریف می کند. برای پیش‌بینی روندهای آینده، فناوری تشخیص تصویر رسانه‌های اجتماعی برای دسترسی به اشکال، چاپ، رنگ‌ها و ویژگی ‌های پارچه ‌ها اعمال می‌ شود.

 

پارچه های جدید برای جدیدترین ترندهای روز دنیا 

پارچه‌های جدید احتمالاً آینده مد برای جدیدترین ترندهای مد هستند، به‌ عنوان روش دیگری که در آن طراحان می‌توانند خود را متمایز کنند و به عنوان یک گزینه پایدار جذاب باشند.

تمام حقایق به این ایده اشاره دارد که چرم گزینه چندان پایداری نیست. استارت ‌آپ ‌هایی مانند مادرن مدیو با ایجاد چرم آزمایشگاهی بدون آسیب رساندن به حیوانات با این موضوع مبارزه می ‌کنند. به همین ترتیب، شرکت هایی مانند بولت تردز و انتوجنتیکز در حال ابداع ابریشم عنکبوت فوق العاده قوی هستند.

 

 

تکنولوژی چاپ مدرن 

آخرین تعاملات در تکنولوژی چاپ که رنگ را تغییر می دهند شامل سیستمی است که اشیاء سه بعدی را با جوهرهای فتوکرومیک چاپ می کند که در اثر قرار گرفتن در معرض طول موج های خاصی از نور ماوراء بنفش تغییر رنگ می دهند. یکی از اولین اقلام تولید شده آن ها حلقه ای بود که می تواند در تعدادی رنگ قابل تنظیم برنامه ریزی شود و در جدیدترین ترندهای مد بسیار کاربردی است.

طرفداران گوگل به زودی می توانند لباس های ساخته شده توسط این غول فناوری دیجیتال را بپوشند. امروزه تکنولوژی چاپ مدرن مجموعه ای از نخ های رسانا برای بافتن منسوجات حساس به لمس مانند لباس، رومیزی، فرش یا هر چیز دیگری است که از پارچه ساخته شده است.

این یک فناوری تغییر رنگ پارچه است که می تواند روزی برای تغییر حال و هوای ما برنامه ریزی شود. این تکنولوژی حتی می ‌تواند کمک کند تا بسیاری از فعالیت‌ هایی را که در حال حاضر روی تلفن‌ هایمان انجام می‌دهیم با استفاده از سیگنال‌ های رنگی انجام دهیم. به عنوان مثال، هنگامی که یک تماس دریافت می کنید، رنگ کاف تغییر می کند.

این نشان می دهد که چگونه پارچه های جدید به معنای واقعی کلمه لباس هایی را که ما هر روز می پوشیم تغییر می دهند. به دنبال پارچه ‌های جدید باشید که در بوتیک‌ های سراسر جهان ظاهر می‌شوند. زیرا به نظر می ‌رسد در این روند فناوری کاهشی وجود ندارد.

 

اینترنت اشیا

اینترنت اشیا

در خدمت جدیدترین ترندهای مد

اینترنت اشیا شبکه ای از چیزها را توصیف می کند که با فناوری تعبیه شده اند تا امکان تبادل و اتصال داده ها را از طریق اینترنت فراهم کنند. این یکی از هیجان انگیزترین روندهای تکنولوژیکی در بازار  ترندهای مد است. سال به سال، صنعت مد در حال بهبود است تا واقعیت های زندگی روزمره را منعکس کند.

از تاکید زیاد بر راحتی گرفته تا استفاده از پارچه ‌های جدید و هیجان‌انگیز، صنعت مد مجبور است سرعت خود را در انطباق با خواسته‌ های زندگی معاصر حفظ کند. این به وضوح در پیشرفت های هیجان انگیز در فناوری پوشاک دیده شده است. این فن آوری ها تا آن جا پیش رفته اند که بر نحوه تجربه ما از محیط اطراف و تعامل با دیگران و بدن تأثیر می گذارند.

لباس‌ های هوشمند، فضاهای پوشیدنی، طرح‌ های چند منظوره و لباس‌ های ورزشی واکنش‌ گرا، همگی در سه سال گذشته به طور گسترده توسعه یافته‌ اند. از آن جایی که زندگی “واقعی” ما به طور فزاینده ای با دنیای مجازی در هم می آمیزد، بسیاری از طراحان در حال آزمایش هستند و محدودیت های معنای پوشش را تحت تاثیر قرار داده اند.

گسترش سریع فناوری به طرق مختلف بر کسب و کارها تأثیر گذاشته است. اینترنت اشیا به اشتراک گذاری داده ها، مدیریت موجودی، امنیت و افزایش کارایی و بهره وری را امکان پذیر می کند. بسیاری از کسب ‌و کارها، اینترنت اشیاء را در بهبود تجربه مشتری در نظر می‌گیرند زیرا به مشتریان اجازه می‌ دهند که به معنای واقعی کلمه اینترنت واشتراک‌ گذاری داده‌ها را به صورت روزانه استفاده کنند.

با این حال، تحولات جدیدی که در تلاش برای پر کردن شکاف های موجود در این بازار سلامت محور هستند نیز در سال جاری در حال ظهور هستند. به عنوان مثال، شلوار یوگا نادیکس دارای حسگرهای داخلی است تا وضعیت بدن کاربران را با ارتعاش در هنگام حرکت در ژست‌های یوگا تصحیح کند.

برخی از هیجان انگیزترین نوآوری های اینترنت اشیا به سلامت مربوط می شوند. به عنوان مثال، هگزواسکین ضربان قلب و دمای بدن را ردیابی می کند. آن ها همچنین جوراب هایی تولید می کنند که قدم ها، کالری ها و سایر داده ها را می شمارند.

در همین حال، لباس ‌های فیوز پراجکت به سالمندانی که از دیستروفی عضلانی رنج می‌برند کمک می ‌کنند تا برای مدت طولانی‌ تری راه بروند، بایستند و فعال بمانند. همه این داده ها برای پزشکان و ارائه دهندگان سلامت مفید خواهد بود تا به بیماران کمک کنند.

نمونه جالب دیگری از اینترنت اشیا که در پوشاک گنجانده شده است، لومیا است. شرکت نساجی مستقر در سانفرانسیسکو مدارهای انعطاف پذیر نرمی را ایجاد می کند که می توانند در منسوجات برای گرم کردن، روشنایی، سنجش یا ردیابی داده ها تعبیه شوند.

 

تجزیه و تحلیل سریع داده های مد

تجزیه و تحلیل سریع داده‌ها، برای تطبیق سریع، راهی برای کسب‌ و کارها است تا به سرعت بخش ‌های کسب ‌و کار (مانند زنجیره تأمین) را با استفاده از مقادیر زیادی از داده‌ ها برای پشتیبانی از این سازگاری، سریع و کارآمد تطبیق دهند.

به لطف ابزارهای نرم ‌افزاری جدید موجود در بازار، برند ها و کارخانه‌ ها می ‌توانند بازخورد و هشدارهای بی ‌درنگ از شرکت ‌ها در مورد نقص یا کالاهای آسیب دیده دریافت کنند. این به آن ها کمک می کند در هزینه صرفه جویی کنند، ضایعات را حذف کنند و محصولات کافی در زمان مناسب تحویل دهند. همچنین اجازه می دهد تا با شناسایی فوری تهدیدات تجاری بالقوه، رضایت مشتری را به حداکثر برسانند.

 

تجارت سیار

تکنولوژی موبایل هر روز پیشرفت بیشتری می کند. از خرید اینترنتی گرفته تا کیف ‌پول‌های هوشمند، تجارت موبایل بهترین ابزار فناوری برای جدیدترین ترندهای مد است. این نه تنها زندگی روزمره را تحت تاثیر قرار داده است بلکه به یکی از بخش های با رشد سریع در تجارت الکترونیک تبدیل شده است.

استفاده از تلفن های هوشمند برای خرید آنلاین آسان تر و آسان تر می شود. با گزینه ‌های کیف پول دیجیتالی مانند اپل و اندروید که دائماً با فناوری‌ های جدید مانند اثر انگشت و تشخیص چهره نوآوری می ‌کنند آن ها آماده تبدیل شدن به پرداخت ترجیحی برای خرید خرده ‌فروشی هستند. در واقع، از هر سه نفر، دو نفر ترجیح می‌ دهند که به صورت آنلاین خرید کنند تا در فروشگاه.

به همین ترتیب، بسیاری از برندهای نوظهور در حال انجام حرکت هایی برای همسویی با این تغییر در رفتار مصرف کننده هستند. برندها مشتریان خود را ترغیب می ‌کنند که «چیزهای کمتر و بهتر» بخرند.

 

 

کاری از تیم رسانه

آکادمی فشن سجاد تقی زاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.