Header set Access-Control-Allow-Origin “*”
لوگو زرد آکادمی فشن

هزینه آموزشگاه مد و پوشاک در ایتالیا

هزینه آموزشگاه مد و پوشاک در کشور ایتالیا

 

هزینه آموزشگاه مد و پوشاک در ایتالیا

تحصیل مد و طراحی در آموزشگاه مد و پوشاک در ایتالیا بسیار هیجان انگیز است زیرا میزبان برخی از معروف ترین برندهای مد و طراحی است. علاوه بر قرار گرفتن در معرض برندهای معروفی مانند: فراگامو ، گوچی، نوسنتو ایتالیانو، آرته پورا ، امیلیو پوچی، جورجو  آرمانی، پرادا، دولچه گابانا، ورساچی، فندی، نمایشگاه بین المللی چرم و خز، نمایشگاه مبلمان میلان

همچنین می توانید با حضور در رویدادها و نمایشگاه های معتبر بین المللی مانند (نمایشگاه بین المللی نساجی ایتالیا)، هومی (نمایش خانگی بین المللی)  و هفته مد میلان، تجربه کافی در زمینه مد و طراحی کسب کنید. همچنین نمایش های مد نمایشگاه های زیبای غیرقابل چشم پوشی مانند گالری لباس پالازو در فلورانس یا موزه طراحی تریه نال در میلان وجود دارد.

 

چرا مد را در آموزشگاه مد و پوشاک در ایتالیا تحصیل کنید؟

ایتالیا دارای موسسات آموزشی، آکادمی ها و دانشگاه هایی است که با مدارس مد در شهرهای مختلف تا 90 درصد اشتغال ایجاد می کنند.

علاوه بر آموزشگاه مد و طراحی، کارگاه های مختلف هنری، دوره های تابستانی، دوره های کوتاه مدت و بلند مدت، جایگزین های زیادی را برای دانشجویانی که می خواهند در ایتالیا در زمینه مد و طراحی تحصیل کنند، ارائه می دهند.

دانشجویان مد و طراحی دانش پایه و فنی در مورد منسوجات، طراحی و تصویرسازی و همچنین تکنیک های نمایشگاهی و ارائه، نحوه طراحی الگوها بر روی کامپیوتر، نحوه طراحی، تولید و عرضه پوشاک و لوازم جانبی را خواهند آموخت.

علاوه بر این، به لطف تعداد بیشتر دانشجویان بین المللی و محیط اجتماعی، می توانید مهارت های زبان انگلیسی را بهبود بخشید و زبان ایتالیایی را یاد بگیرید.

 

دانشگاه های ارائه دهنده آموزش مد در ایتالیا

تحصیل مد و طراحی در آموزشگاه مد و پوشاک در ایتالیا به دو زبان ایتالیایی و انگلیسی امکان پذیر است. دانشگاه ها، آکادمی ها و مدارس هنر که در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد خدمات ارائه می کنند به شرح زیر است:

 

موسسه مد و طراحی اروپایی میلانو

در سال 1966 در ایتالیا توسط فرانچسکو مورلی تاسیس شد. مدرسه طراحی خصوصی است که آموزش در زمینه های مد، طراحی، ارتباطات بصری و مدیریت ارائه می دهد. این یک موسسه آکادمیک است که به طور فعال در ایتالیا، در شهرهای میلان، فلورانس، رم، ونیز، تورین و کالیاری و همچنین در برزیل و اسپانیا فعالیت می کند.

 

مدرسه مد پلیمودا

مدرسه مد در فلورانس، پایتخت توسکانی ایتالیا است که در سال 1986 تاسیس شد. با همکاری برندهای معروف مانند  پرادا، کریستین دیور، شانل، سلین، مون بلان  و الکساندر مک کویین این مدرسه میزبان کنفرانس بنیاد بین المللی مؤسسه‌ های فناوری مد در سال 2015 بود که در آن شش مکان تاریخی در فلورانس برای تحقیق، سرپرستی مد و هدایت هنری رزرو شدند.

 آکادمی هنر مارانگونی

آکادمی هنر مارانگونی با سنت ریشه دار خود از سال 1935 به عنوان مدرسه شماره 1 در ایتالیا و هشتمین مدرسه مد در جهان شناخته شده است.

این مدرسه که مقر آن در میلان است دارای پردیس های بین المللی بسیاری در شهرهایی مانند فلورانس، لندن، پاریس، میامی، شانگهای، شنژن و بمبئی است. دوره های کوتاه مدت، دوره های کارشناسی و دوره های فوق لیسانس تحت عنوان دوره های مد، هنر، طراحی و اجرایی در داخل آکادمی تدریس می شود.

 

آکادمی هنر نابا

دارای نرخ موفقیت منحصر به فرد 90٪ اشتغال در سال اول پس از فارغ التحصیلی است. بزرگترین آکادمی هنر خصوصی در ایتالیا، نابا در سال 1980 تاسیس شد و در حال حاضر دارای پردیس هایی در میلان و رم است. با تکنولوژی مدرن خود، تعداد زیادی فضاهای کاری و آزمایشگاه های تخصصی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

موسسه مد میلان

موسسه مد میلان با همکاری دانشگاه بوکونی، دانشگاه کاتولیکا و دانشگاه پلی تکنیک دی میلانو تاسیس شد. دانشجویانی که مایل به تحصیل مد و طراحی در ایتالیا هستند اغلب مؤسسه مد میلان را برای مدرک کارشناسی ارشد 1 ساله ترجیح می دهند زیرا زبان آموزش، انگلیسی است.

به طور خاص، این مدرسه فرصت شغلی بسیار بالایی را ارائه می دهد و به لطف پیوندهای قوی آن با صنعت مد ایتالیا و بین المللی (بر اساس توافق نامه استخدام و کارآموزی)، احتمال 97.7٪ دانشجویان برای یافتن شغل در 16 ماه پس از فارغ التحصیلی وجود دارد.

موسسه مد میلانو از زمان آغاز به کار خود به دلیل برنامه های آکادمیک بین رشته ای و اساتید استثنایی در مقیاس جهانی شناخته شده است.

این اساتید که از شرکای موسس و حامی و مدیران کسب و کارهای موفق هستند، با یکدیگر همکاری می کنند تا مدیریت، طراحی و ارتباطات را یکپارچه کنند تا متخصصان جوانی را که از ماهرترین افراد در رشته خود هستند و مورد توجه مد، راهنمایی کنند.

 

آکادمی دوموس

آکادمی دوموس که می تواند به عنوان یک آزمایشگاه زنده پذیرفته شود یک سال تحصیلات تکمیلی را برای کسانی که مایل به تحصیل در رشته مد و طراحی هستند فراهم می کند. این یک روش “یادگیری با طراحی” را برای تخصص در دوره های مختلف طراحی ارائه می دهد.

آکادمی دوموس که در سال 1982 تأسیس شد به عنوان اولین مدرسه طراحی در مقطع کارشناسی ارشد در ایتالیا شناخته می شود. جدای از این، قراردادهایی با برندهایی مانند آنتونیو براردی، دامیر دوما، دی لیبوریو، فوندازیون جیانفرانکو فر، فرانکی مورلو، اینترور، جانت اند جانت، کرزیا، ناپاپیجری، استفانل، تیمبرلند، تامی هیلفیگر و تروساردی دارد.

 

آکادمی مد ایتالیا

آکادمی مد ایتالیا

که در سال 1984 تأسیس شد، تحصیلات کارشناسی و کارشناسی ارشد را به زبان انگلیسی و ایتالیایی در فلورانس و رم ارائه می دهد. در زمینه های آموزشی مانند مد، طراحی، مبلمان، پارچه، طراحی گرافیک، عکاسی، طراحی داخلی، طراحی محصول، طراحی لوازم جانبی و برنامه های رسانه های اجتماعی پیشرو و شناخته شده است.

 

آموزشگاه طراحی ایساد

آموزشگاه طراحی ایساد که در سال 1980 توسط گروهی از معماران در میلان تأسیس شد، فلسفه ای با هدف به اشتراک گذاری ایده ها و شیوه های معماری و ایجاد طراحان حرفه ای دارد. به عنوان یک مدرسه واقعا ایتالیایی، در زمینه طراحی داخلی میلان معتبر است.

 

آکادمی طراحی فلورانس

آکادمی طراحی فلورانس، یکی از معروف ترین دانشگاه های طراحی ایتالیا، آموزش طراحی داخلی، طراحی گرافیک و طراحی صنعتی را ارائه می دهد. این آکادمی که فقط به زبان انگلیسی تدریس می کند دوره های رایگان زبان ایتالیایی را نیز به دانشجویان خود ارائه می دهد.

این برنامه های آکادمیک با مدت زمان 1 سال، 2 سال و 3 سال را به دانش آموزانی در تمام سنین که تحصیلات طراحی ندارند و قبلاً روی طراحی کار نکرده اند و همچنین تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد.

 

مدرسه پلی تکنیک طراحی

مدرسه پلی تکنیک طراحی در سال 1954 در میلان تأسیس شد. این اولین مدرسه تحصیلات تکمیلی در ایتالیا است که آموزش در زمینه طراحی ارائه می دهد.

دانشکده طراحی پلی تکنیک یک موسسه آموزشی با پیوندهایی با شرکت های معروف مانند مایکروسافت، IKEA، فولکس واگن، آئودی، لامبورگینی، فولکس واگن، آلفارومئو، هاینکن و بسیاری دیگر است.

علاوه بر این، دوره های ارائه شده در دانشگاه به طور مشترک با دانشگاه IULM انجام می شود و دانشجویان همچنین می توانند به همه امکانات دانشگاه IULM مانند کتابخانه و غذاخوری دسترسی داشته باشند.

 

آکادمی مد آینده

آکادمی مد آینده که در سال 2010 در میلان، پایتخت مد و طراحی تأسیس شد یک مؤسسه آموزشی سطح بالا است که به بخش های مد لوکس، مد لباس سطح بالا و طراحی مفهومی اختصاص دارد. هدف آن تولید طرح‌های جدید در یک چشم‌انداز بین‌المللی برای روشن کردن آینده، بهبود طرز کار و ترویج بیشتر برند «ساخت ایتالیا» است.

 

فارغ التحصیل مد و طراحی چه می کند؟

فارغ التحصیلان دپارتمان مد و طراحی می توانند با استفاده از ترندهای فصلی، طرح های مد بسازند یا شاید با ایجاد سبک مد خاص خود، روند جدیدی را آغاز کنند.

علاوه بر این، آن ها می توانند به عنوان استایلیست، طراح بصری، مدیر برند، وبلاگ نویس، ویراستار مد در موسسات خصوصی کار کنند یا اگر می خواهند در مسیر تحصیلی پیشرفت کنند، می توانند آموزش دهند.

مدرکی که پس از تحصیل در ایتالیا دریافت خواهید کرد در خارج از کشور معتبر خواهد بود. به همین دلیل، در کشورهای مختلف گزینه های مختلفی خواهید داشت زیرا می توانید در کشور خود نیز کار کنید.

با این حال، مانند هر بخش، نکته مهم در این جا بهبود سطح مهارت هایتان است. با آموزش هایی که در این موسسات آموزشی واقع در میلان، پایتخت مد و یا سایر دانشگاه های ارزشمند ایتالیا دریافت می کنید، حدود خلاقیت و استعداد تان را تعیین خواهید کرد.

 

هزینه های تحصیل در رشته مد در آموزشگاه مد و پوشاک در ایتالیا

دانشگاه های دولتی ایتالیا بین 150 تا 3500 یورو شهریه دریافت می کنند اما برای دانشجویانی که می خواهند در رشته مد و طراحی در ایتالیا تحصیل کنند به جای دانشگاه های دولتی، دانشگاه های خصوصی وجود دارد.

به همین دلیل ممکن است هزینه های تحصیل در دانشگاه ها متفاوت باشد. هزینه های دانشگاه که در زیر لیست کرده ایم برای دانشجویان بدون تابعیت اتحادیه اروپا ارائه می شود. افراد دارای تابعیت اتحادیه اروپا معمولاً قیمتی کمتر از هزینه تعیین شده می پردازند.

شهریه  آی ای دی بین 8800 تا 17200 یورو در سال برای شهروندان ایتالیایی و اتحادیه اروپا بسته به سطح درآمد متفاوت است. برای دانشجویان غیر اروپایی، شهریه 17200 یورو در سال است.

هزینه تحصیل در پولیمو 15000 یورو در سال است.

هزینه تحصیل سالانه مارانگونی برای شهروندان اتحادیه اروپا 23700 یورو است. برای کسانی که شهروند اتحادیه اروپا نیستند، 27.100 یورو است.

هزینه سالانه دانشگاه نابا 18200 یورو است.

هزینه سالانه دانشگاه برای آکادمی دوموس برای شهروندان اتحادیه اروپا 20900 یورو و برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا 29000 یورو است.

در آکادمی مد میلان شهریه در هر ترم پرداخت می شود. برای بهار 8400 یورو، تابستان 3500 یورو و پاییز 8400 یورو است.

شهریه مدرسه طراحی ایساد بین 9400 تا 10980 یورو در سال برای شهروندان اتحادیه اروپا و بین 10400 تا 11730 یورو در سال برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا است.

هزینه آموزش آکادمی طراحی فلورانس 7.500 یورو در سال است.

هزینه دوره های یک ساله مدرسه پلی تکنیک طراحی  بین 11400 € تا 11800 € و هزینه برنامه های کارشناسی ارشد بین 16400 € تا 21900 € می باشد.

شهریه آکادمی مد آینده  برای تحصیل یک ساله 12000 یورو و برای دوره های 3 ساله 27500 € می باشد.

هزینه تحصیل در مدرسه طراحی پولی 12000یورو در سال است.

 

فرصت های بورسیه دپارتمان مد و طراحی در ایتالیا

فرصت های بورسیه دپارتمان مد و طراحی در آموزشگاه مد و پوشاک در ایتالیا

موضوع دیگری که برای تحصیل مد و طراحی در ایتالیا مهم است فرصت های بورسیه است. دانشگاه، منطقه و ایالت فرصت های بورس تحصیلی را در منطقه ای که هر دانشجو در آن قرار دارد، فراهم می کند. ملاک اصلی درخواست، درآمد سالیانه دانشجو و خانواده وی می باشد. دانشجویان پس از محاسبه درآمد سالانه خانواده می توانند برای بورسیه تحصیلی اقدام کنند.

علاوه بر این، دانشگاه ها نیز بر اساس موفقیت، بورسیه و یارانه غذایی دارند. علاوه بر این دانشجویانی که می خواهند درآمد اضافی دریافت کنند می توانند به صورت پاره وقت کار کنند که معمولاً به 20 ساعت محدود می شود.

 

دپارتمان مد و طراحی فرصت های اقامت در ایتالیا

یکی دیگر از موضوعاتی که دانشجویانی که برای تحصیل مد و طراحی در ایتالیا در حال تحقیق هستند، گزینه های اقامت است. اغلب دانشگاه های ایتالیا دارای خوابگاه یا خانه های دانشجویی هستند.

علاوه بر این، آن ها گزینه هایی مانند اتاق، استودیو یا آپارتمان معمولی، خانه، خوابگاه خصوصی، اقامتگاه و هتل را در مشخصات مختلف با شرکت ها، آژانس ها و بنگاه های معاملات ملکی که با آن ها توافق کرده اند ارائه می دهند.

 

کاری از تیم رسانه

آکادمی فشن سجاد تقی زاده
صنعت فشن؛ راهنمای کامل برای ورود و شروع کار در زمینه طراحی مد و استایل
صنعت فشن؛ راهنمای کامل برای ورود و شروع کار در زمینه طراحی مد و استایل
آموزش مد و پوشاک؛ راهی نوین برای اشتغال و خلاقیت
آموزش مد و پوشاک؛ راهی نوین برای اشتغال و خلاقیت
آکادمی مد و فشن؛ پلی به سوی کارآفرینی در صنعت مد
آکادمی مد و فشن؛ پلی به سوی کارآفرینی در صنعت مد
کلاس آنلاین مد و پوشاک؛ مرجعی برای یادگیری به روز ترین تکنیک ‌ها
کلاس آنلاین مد و پوشاک؛ مرجعی برای یادگیری به روز ترین تکنیک ‌ها
دوره آنلاین فشن تبدیل به طراح لباس خلاق و موفق
دوره آنلاین فشن تبدیل به طراح لباس خلاق و موفق
مد لباس پاییزه؛ جدیدترین روندها برای امسال
مد لباس پاییزه؛ جدیدترین روندها برای امسال
مد پایدار؛ بررسی روند، اهمیت و راهکارها
مد پایدار؛ بررسی روند، اهمیت و راهکارها
فشن و رسانه ‌های اجتماعی؛ تأثیر در صنعت و استفاده بهینه از آن
فشن و رسانه ‌های اجتماعی؛ تأثیر در صنعت و استفاده بهینه از آن
 طراحی مد و رنگ؛ راهنمای انتخاب مناسب‌ ترین رنگ‌ ها و الگو ها
 طراحی مد و رنگ؛ راهنمای انتخاب مناسب‌ ترین رنگ‌ ها و الگو ها
previous arrow
next arrow
صنعت فشن؛ راهنمای کامل برای ورود و شروع کار در زمینه طراحی مد و استایل
صنعت فشن؛ راهنمای کامل برای ورود و شروع کار در زمینه طراحی مد و استایل
آموزش مد و پوشاک؛ راهی نوین برای اشتغال و خلاقیت
آموزش مد و پوشاک؛ راهی نوین برای اشتغال و خلاقیت
آکادمی مد و فشن؛ پلی به سوی کارآفرینی در صنعت مد
آکادمی مد و فشن؛ پلی به سوی کارآفرینی در صنعت مد
کلاس آنلاین مد و پوشاک؛ مرجعی برای یادگیری به روز ترین تکنیک ‌ها
کلاس آنلاین مد و پوشاک؛ مرجعی برای یادگیری به روز ترین تکنیک ‌ها
دوره آنلاین فشن تبدیل به طراح لباس خلاق و موفق
دوره آنلاین فشن تبدیل به طراح لباس خلاق و موفق
مد لباس پاییزه؛ جدیدترین روندها برای امسال
مد لباس پاییزه؛ جدیدترین روندها برای امسال
مد پایدار؛ بررسی روند، اهمیت و راهکارها
مد پایدار؛ بررسی روند، اهمیت و راهکارها
فشن و رسانه ‌های اجتماعی؛ تأثیر در صنعت و استفاده بهینه از آن
فشن و رسانه ‌های اجتماعی؛ تأثیر در صنعت و استفاده بهینه از آن
 طراحی مد و رنگ؛ راهنمای انتخاب مناسب‌ ترین رنگ‌ ها و الگو ها
 طراحی مد و رنگ؛ راهنمای انتخاب مناسب‌ ترین رنگ‌ ها و الگو ها
previous arrow
next arrow
Shadow