Header set Access-Control-Allow-Origin “*”
لوگو زرد آکادمی فشن

مسیر طراح مد شدن

 

مسیر طراح مد شدن

 

مسیر طراح مد 

طراحی مد چیست؟

طراح مد لباس، اکسسوری، جواهرات، کفش، لباس و غیره طراحی می کند. این ها می توانند اقلام پوشیدنی برای مردان، زنان، کودکان، نوجوانان، سگ ها، گربه ها و حتی عروسک ها و فیگورهای اکشن باشند. اما مسیر طراح مد شدن برای علاقمندان به آن به چه شکل و سبک و سیاقی است؟ چطور باید این مسیر را طی کنیم تا هم از موفقیت در آن مطمئن باشیم و هم از هدر رفتن وقت و سرمایه مان جلوگیری کنیم؟

این زمینه ای بسیار رقابتی است. با این حال، اگر در زمینه مسیر طراح مد شدن تخصص داشته باشید می توانید شانس موفقیت تان را افزایش دهید. اکثر افرادی که وارد این عرصه می شوند به شدت به مد علاقه مند هستند و از تجربیات و تأثیرات شخصی متعدد الهام می گیرند.

یکی از مسیر طراح مد شدن ها: برخی از طراحان مد کارهای خود را برای فروش ارائه می کنند. در حالی که طراحان مد دیگر استخدام خواهند شد تا طرح های دیگران را با ایجاد الگوها به واقعیت تبدیل کنند یا لباس هایی برای برند از قبل تاسیس شده به صورت ناشناس و بدون هیچ شناختی طراحی کنند.

تعداد بسیار کمی از طراحان مد لباس های خود را در کت واک های میلان یا نیویورک به نمایش می گذارند. این بسیار واقع بینانه تر است که اگر رویای طراحی لباس برای مردان یا زنانی باشد که لباس های ساخت شما را در زندگی روزمره شان بپوشند.

اقدامات لازم برای تبدیل شدن به طراح مد

در مسیر طراح مد شدن، طراح مد شدن، یکی از مشاغلی است که برای موفقیت برای آن نیازی به مدرک ندارید. در عین حال طراحان مشتاق مد نیاز به استعداد طبیعی استثنایی دارند.

با این حال، بسیاری از شرکت ها نامزدهای با مدرک و استعداد استثنایی را ترجیح می دهند. مدرک می تواند در آموزش اصطلاحات تخصصی صنعت مد کمک کند و درک دقیق تری از منسوجات، رنگ ها، تاریخچه مد و موارد دیگر ارائه دهد.

همچنین می تواند با جدید ترین فناوری، الگوسازی و نکاتی برای بهبود قابلیت های خیاطی به شما کمک کند. اگر قصد دارید روزی کسب و کار تان را راه اندازی کنید، مدرک مد یک عامل ضروری برای کمک به یادگیری جنبه تجاری مد است. همچنین کمک می کند تا دوره کارآموزی داشته باشید و به فرصت های شغلی بیشتر و دستمزد بهتر منجر شود.

 

مراحل تبدیل شدن به طراح مد

• دریافت مدرک لیسانس
• کارآموزی و تجربه کاری
• یادگیری فناوری طراحی پیشرفته
• ایجاد مجموعه مهارت های مطلوب

دریافت مدرک لیسانس مد

محبوب ترین مدرک برای بسیاری از طراحان مد، تجارت مد است. با تجارت مد، طراحان مد در هر دو زمینه آکادمیک و تجربه عملی تخصص دارند. طراحان مد همچنین ملزم به یادگیری فناوری طراحی به کمک کامپیوتر (CAD) خواهند بود. این یکی از اجزای اساسی طراحان مد موفق امروزه است.

مدرک لیسانس به دانش آموزان کمک می کند تا نمونه کارها یشان را از پروژه های مورد نیاز شروع کنند. همچنین به طراحان مد مشتاق کمک می‌کند تا مهارت‌های ضروری در محل کار را بیاموزند، مانند نحوه کار طراحان مد با بودجه، رعایت مهلت مقرر و نحوه کار با ابزار و منابع محدود.

بسیاری از دانش آموزان این فرصت را خواهند داشت که در پایان تحصیلات، نمایش مد برگزار کنند و آثار خود را به مسابقات آماتوری و دانشجویی مختلف ارسال کنند که به آن ها کمک می کند مهارت ها و استعدادهایشان را به نمایش بگذارند.

مدرک تحصیلی همچنین به دانشجویان کمک می کند تا قبل از فارغ التحصیلی، دوره های کارآموزی را تجربه کنند. ممکن است از طراحان مد خواسته شود که نمونه ها و طرح هایی از کار شان را برای تایید توانایی هنری، قبل از پذیرش در یک برنامه طراحی مد ارائه کنند.

همچنین، به خاطر داشته باشید که می ‌توانید مدارک طراح مد را در کالج‌ ها و دانشگاه‌ ها یا در مؤسسات آموزش عالی که صرفاً به مشاغل هنری یا طراحی اختصاص دارند، تکمیل کنید.

 

کارآموزی و تجربه کاری مد

کارآموزی و تجربه کاری

شروع یک حرفه در طراحی مد اغلب به عنوان کارآموز یا دستیار طراح شروع می شود. این که آیا به مدرک نیاز دارید یا نه کاملاً به کارفرما بستگی دارد. دوره کارآموزی از طریق ارائه مدرک طراحی مد، اعتبارات مدرک، بینش صنعت مد، تجربه کاری، توسعه مهارت، ارتباطات شبکه و موارد دیگر را در اختیار کارآموزان قرار می دهد.

طراحان مد همچنین ممکن است در طول دوره کارشناسی مشاغل آزاد را در نظر بگیرند تا سبد مهارت های طراحان مد و سالها تجربه کاریتان را بهبود بخشند تا پس از فارغ التحصیلی برای رقابت در مشاغل سطح مقدماتی برتری داشته باشند. در صورت عدم تکمیل مدرک، طراحان مد باید در اسرع وقت به هر طریق ممکن تجربه کاری کسب کنند.

ممکن است به عنوان طراح لباس در مدرسه، برای خیاطی و تعمیر لباس، کار در فروشگاه برای یادگیری جنبه تجاری این صنعت باشد. هر ذره ای از تجربه به طراحان مد کمک می کند تا رزومه، نمونه کارها و قابلیت استخدام بسازند.

یادگیری فناوری طراحی پیشرفته

در حالی که برای به دست آوردن تجربه کاری طراح مد تلاش می کنید همچنین ضروری است همه چیزهایی را که می توانید در مورد فناوری طراحی پیشرفته یاد بگیرید. صنعت مد هیچ تفاوتی با سایر صنایع در جهان ندارد زیرا فناوری اهمیت فزاینده ای پیدا می کند.

در حالی که کارفرمایان ممکن است امروز به مهارت های فن آوری قابل توجهی نیاز نداشته باشند، فردا این کار را خواهند کرد. اگر می ‌خواهید مهارت‌ هایتان را ارتقا دهید، به کاندیدای مطلوب‌ تری تبدیل شوید، درآمد بیشتری کسب کنید و احتمالاً روزی برای خود کار کنید، باید دوره های گواهی در فناوری طراحی را در نظر بگیرید.

 

ایجاد مجموعه مهارت های مطلوب

هنگامی که مدرک لیسانس و کمی تجربه کاری دارید، باید بر توسعه مهارت هایی که کارفرمایان آن را مطلوب تر می دانند تمرکز کنید. بیشتر کارفرمایان علاوه بر استعداد و پیشینه آموزشی قوی در زمینه مد، به دنبال طراح مدی هستند که جنبه های فنی تولید را درک کند و کسانی که خلاقیت و هنرمندی بالایی داشته باشند.

آن ها همچنین در جستجوی افرادی هستند که مهارت های طراحی و تجسم قوی داشته باشند، قادر به کار تیمی، رعایت ضرب الاجل، توجه به جزئیات با درک تجارت و مهارت های بین فردی و ارتباطی استثنایی باشند. بسیاری از این مهارت‌ ها را می‌ توانید به تنهایی و نه از طریق آموزش رسمی توسعه دهید.

 

طراح مد چه می کند؟

طراح مد چه می کند؟

از آن جایی که اکثر طراحان مد برای شرکت کار می کنند مهم است بدانید به عنوان طراح مد برای مفاهیم و ایده های یک برند یا شرکت معتبر هستید. طراحان مد در خلاقیت انعطاف پذیری خواهند داشت.

با این حال باید مطابق با سیاست ‌های شرکت، در چارچوب محدودیت‌ های بودجه، در جهت اهداف برند و برآورده کردن خواسته ‌های جمعیت هدف کارکنید و اغلب راه‌هایی برای کاهش هزینه‌ های طراحی و تولید بیابید.

طراحان مد مجموعه هایی از طرح های نمونه جدید برای تایید ایجاد می کنند. طراحان مد همچنین ملزم به شرکت در جلسات و همکاری با دیگر طراحان و متخصصان در پروژه ها خواهند بود.

بعضی اوقات طراحان مد برای حل مشکلات با فروشندگان و تولید کنندگان کار می کنند. طراحان مد باید تحقیقات بازار گسترده ای برای تعیین خواسته ها و نیازهای جمعیت هدف انجام دهند.

اکثر طراحان مد مجموعه هایی را برای شرکت بزرگ پوشاک ایجاد می کنند. همچنین ممکن است در تحقیقات مد برای پیش بینی روند و انتشار آمار صنعت مد کار کنید. همچنین امکان کار در شرکت های حیوانات خانگی و شرکت های اسباب بازی وجود دارد.

برخی از طراحان مد برای خانه مد کار می کنند یا خانه های مد خود را راه اندازی می کنند. به خاطر داشته باشید که اگر طراح مد برای هر برندی هستید که قبلاً تأسیس شده است، به جای نام خود، با نام برند طراحی می کنید.

به عنوان طراح مد ناشناس از طرف برند و سازمان کار می کنید. همچنین در صورت تکمیل مدارک، امکان کار به عنوان فریلنسر یا مدرس یا استاد شدن در کالج یا دانشگاه وجود دارد.

 

مهارت هایی مناسب برای یادگیری

طراح مد باید دارای مهارت های فنی و غیر فنی باشد. مهارت های فنی از نظر توانایی تولید طرح و توانایی کار با فناوری و نرم افزار و سخت افزار کامپیوتری مورد نیاز خواهد بود. مهارت های غیر فنی به همان اندازه مهم هستند. این موارد ممکن است شامل موارد زیر برای تضمین بهترین مشاغل باشد:

در حالی که طراحان مد ممکن است توانایی ‌های خلاقانه و هنری داشته باشند مهم است به یاد داشته باشید طراحان مد همچنان برای یک کسب درآمد کار می‌کنند، حتی اگر کسب ‌و کار خودتان را داشته باشید.

توانایی کار با دیگران ضروری خواهد بود. برای موفقیت در طرح ها به چیزی بیش از ایده هایتان نیاز دارید. درک کسب و کار و نقشی که هر فرد ایفا می کند تا یک طرح به محصول نهایی برای فروش تبدیل شود، مهم است.

 

مسیر طراح مد شدن، مسیرهای جایگزین

برخی افراد به سادگی توانایی و تمایل طبیعی برای تبدیل شدن به طراح مد دارند. برای دیگران این چیزی است که باید در آن سخت تلاش کنند تا موفق شوند. آیا از کودکی در کنار اعضای خانواده یا دوستان خیاطی کرده اید؟

اگر تا قبل از 18 سالگی در خیاطی مهارت کافی دارید بهتر است از دوره تحصیلی صرف نظر کنید و بلافاصله به عنوان طراح مد شروع به کار کنید.

ممکن است برای پیشرفت شغلی به مدرک نیاز داشته باشید. با این حال، همیشه می ‌توانید در دوره‌های آنلاین و کلاس‌ های شبانه و آخر هفته شرکت کنید تا مدرک تان را تکمیل کنید.

 

مشاغل بالقوه برای طراح مد

در مسیر طراح مد شدن، بسیاری از طراحان مد در کار پوشاک، خرده فروشی و عمده‌ فروشی تخصص دارند. پس از آن خوداشتغالی و تولید پوشاک هستند. طراحان مد که برای عمده‌ فروش یا تولید کننده کار می‌ کنند محصولاتی را طراحی می ‌کنند که به بازاریابان و خرده‌ فروشان برای توزیع نهایی فروخته می ‌شوند.

انواع دیگر کارفرمایان شامل صنایع فیلم و تصاویر متحرک است و بسیاری از طراحان مد برای شرکت های کوچک و شرکت های بزرگ به طور یکسان مدیریت خواهند شد.

اگر برای خودتان کار می کنید، ممکن است لباس های سفارشی برای مشتریان خصوصی بسازید یا ممکن است طرح هایتان را به تولید کنندگان یا برندها بفروشید. به خاطر داشته باشید که انتظار می رود برای اطلاع از آخرین روند مد سفر کنید و اکثر کارفرمایان در نیویورک و کالیفرنیا هستند.

طراحان مد به احتمال زیاد کار روزانه هشت ساعته سنتی را انجام نخواهند داد. از شما خواسته می شود تا به اندازه ساعت هایی که برای رعایت مهلت ها و برنامه های مشتری لازم است کار کنید.

این به استاندارد صنعت مد تبدیل شده است و توسط بسیاری از کارمندان و کارفرمایان به سادگی قابل درک و انتظار است. اگر می ‌خواهید ساعات کاری سنتی ‌تری داشته باشید حتماً کارفرمایی پیدا کنید که به تعادل بین کار و زندگی کارکنان توجه داشته باشد.

 

مسیرهای شغلی بالقوه برای طراحان مد

مسیرهای شغلی بالقوه برای طراحان مد

طراحان مد می توانند تعدادی از مسیرهای شغلی را با مدرک دنبال کنند. می توانید انتخاب کنید در یک حوزه مد، مانند لباس، کفش، لوازم جانبی یا لباس کار کنید و عالی باشید. به‌عنوان یک طراح، می ‌توانید با مسئولیت‌ های بسیار بیشتری به سمت نقش‌ های مدیریتی بروید. حتی می توانید یک روز کسب و کار خودتان را راه اندازی کنید.

 

طراح مد

طراح مد هر نوع لباس، اکسسوری یا کفشی از جمله لباس ورزشی، لباس راحتی، کیف دستی، جواهرات، لباس بارداری، لباس شنا، لباس شب و موارد دیگر را در مسیر طراح مد و به عنوان طراح مد طراحی می کند. طراحان مد که توسط دیگران استخدام می شوند باید مطابق با برند کارفرما باشند.

 

طراح گرافیک

طراح گرافیک از نرم افزارهای کامپیوتری و دستان خود برای ایجاد طرح هایی برای مشاغل مرتبط با مد استفاده می کند. چنین مشاغلی ممکن است شامل تبلیغات، وب سایت ها، مجلات و بروشورها باشد. این حرفه ی مد باید نیازهای مشتری و کارفرما را برآورده کند.

 

طراح صنعتی

طراح صنعتی مسئول مفاهیم و طرح های محصولاتی است که تولید می شوند مانند لوازم خانگی، اسباب بازی ها و ماشین ها. این افراد با زیبایی شناسی، هزینه های تولید، قابلیت استفاده، عملکرد و تاریخ راه اندازی از طریق مهندسی، تجارت و هنر کار می کنند.

 

خریدار مد

خریدار مد مسئول خرید محصولات و خدمات از طرف سازمان خود است. این محصولات سپس برای تولید یا فروش مجدد استفاده خواهند شد. این متخصصان باید روند مد را درک، دنبال و پیش بینی کنند. آن ها همچنین باید با فروشندگان برای قراردادها و مذاکرات همکاری کنند.

 

نماینده مدلینگ

نماینده مدلینگ، پیشرفتی طبیعی برای برخی از طراحان مد است. به عنوان یک نماینده، آن ها به مدل ها برای یافتن کار مشاوره می دهند. آن ها مدل ها را برای پروژه ها آماده کرده و در مورد قراردادها مذاکره خواهند کرد. نمایندگان در بیشتر موارد به آموزش رسمی نیاز دارند.

 

طراح اصلی

طراح اصلی یکی از بالاترین مقام هایی است که یک طراح مد می تواند به آن برسد. این متخصصان سطح بالا مسئول هدایت شرکت هستند. این شامل اطمینان از منسجم بودن مجموعه ‌ها، تعیین جهت برند و تعیین جمعیت هدف مناسب برای هر خط تولید محصول باشد.

 

چشم انداز شغلی طراح لباس

چشم انداز شغلی آینده

به طور کلی انتظار می رود که طراحان مد طی 10 سال تقریباً 3 درصد رشد کنند. این کمتر از میانگین ملی برای همه مشاغل است. توجه به این نکته حائز اهمیت است که انتظار می ‌رود طراحان مد در همان زمان با نرخ بسیار بالاتر 22 درصد رشد کنند زیرا تقاضای فزاینده خرده‌ فروشان در جستجوی ایده‌ های اصلی مد برای بازارهای انبوه است.

در حالی که تولید همچنان در سطح بین المللی برون سپاری می شود طراحان مد مستقر در ایالات متحده همچنان مورد تقاضا هستند.

بهترین مشاغل به طراحان مد با مدرک، نمونه کار عالی و گسترده و تجربه مرتبط در صنعت مد تعلق خواهد گرفت. تعداد طراحان مد بالقوه بسیار بیشتر از مشاغل موجود است.

بنابراین، رقابت بسیار بالا است. به خاطر داشته باشید، کار از راه دور در همه صنایع به طور فزاینده ای قابل قبول و امکان پذیر است. اگر مدرک، تجربه و استعداد دارید فرصت های بیشتری برای پیشرفت شغلی خواهید داشت.

 

آموزش بیشتر در طراحی مد برای پیشرفت

در مسیر طراح مد شدن، طراحان مد فرصت‌ های فوق‌ العاده‌ای برای پیشرفت شغلی خواهند داشت به ‌ویژه با حداقل مدرک لیسانس. ممکن است به عنوان دستیار طراح مد شروع کنید و از آن جا پیشرفت کنید.

باید هر ساله به توسعه مجموعه مهارت ‌ها و قابلیت ‌های تکنولوژیکی ادامه دهید تا به بالاترین موقعیت ‌ها برسید و بتوانید کسب ‌و کار موفق خود را اداره کنید. همچنین داشتن توانایی کار و برقراری ارتباط خوب با دیگران ضروری است.

پس از این که طراح مد توانایی هایشان را به عنوان دستیار ثابت کردند می توانند به طراح دستیار پیشرفت کنند. این به استعداد و تجربه کاری بستگی دارد. بیشتر افراد سپس برای کسب مهارت های طراح فنی و سپس طراح ارشد ادامه می دهند. این موقعیت ها اغلب به 10 سال تجربه نیاز دارند.

امکانات پیشرفت بعدی برای طراحان مد شامل طراح اصلی و مدیر خلاق است. پس از این پیشرفت ها ممکن است مدیر اجرایی شوید یا تصمیم بگیرید که کسب و کار تان را راه اندازی کنید.

 

 

کاری از تیم رسانه

آکادمی فشن سجاد تقی زاده
صنعت فشن؛ راهنمای کامل برای ورود و شروع کار در زمینه طراحی مد و استایل
صنعت فشن؛ راهنمای کامل برای ورود و شروع کار در زمینه طراحی مد و استایل
آموزش مد و پوشاک؛ راهی نوین برای اشتغال و خلاقیت
آموزش مد و پوشاک؛ راهی نوین برای اشتغال و خلاقیت
آکادمی مد و فشن؛ پلی به سوی کارآفرینی در صنعت مد
آکادمی مد و فشن؛ پلی به سوی کارآفرینی در صنعت مد
کلاس آنلاین مد و پوشاک؛ مرجعی برای یادگیری به روز ترین تکنیک ‌ها
کلاس آنلاین مد و پوشاک؛ مرجعی برای یادگیری به روز ترین تکنیک ‌ها
دوره آنلاین فشن تبدیل به طراح لباس خلاق و موفق
دوره آنلاین فشن تبدیل به طراح لباس خلاق و موفق
مد لباس پاییزه؛ جدیدترین روندها برای امسال
مد لباس پاییزه؛ جدیدترین روندها برای امسال
مد پایدار؛ بررسی روند، اهمیت و راهکارها
مد پایدار؛ بررسی روند، اهمیت و راهکارها
فشن و رسانه ‌های اجتماعی؛ تأثیر در صنعت و استفاده بهینه از آن
فشن و رسانه ‌های اجتماعی؛ تأثیر در صنعت و استفاده بهینه از آن
 طراحی مد و رنگ؛ راهنمای انتخاب مناسب‌ ترین رنگ‌ ها و الگو ها
 طراحی مد و رنگ؛ راهنمای انتخاب مناسب‌ ترین رنگ‌ ها و الگو ها
previous arrow
next arrow
صنعت فشن؛ راهنمای کامل برای ورود و شروع کار در زمینه طراحی مد و استایل
صنعت فشن؛ راهنمای کامل برای ورود و شروع کار در زمینه طراحی مد و استایل
آموزش مد و پوشاک؛ راهی نوین برای اشتغال و خلاقیت
آموزش مد و پوشاک؛ راهی نوین برای اشتغال و خلاقیت
آکادمی مد و فشن؛ پلی به سوی کارآفرینی در صنعت مد
آکادمی مد و فشن؛ پلی به سوی کارآفرینی در صنعت مد
کلاس آنلاین مد و پوشاک؛ مرجعی برای یادگیری به روز ترین تکنیک ‌ها
کلاس آنلاین مد و پوشاک؛ مرجعی برای یادگیری به روز ترین تکنیک ‌ها
دوره آنلاین فشن تبدیل به طراح لباس خلاق و موفق
دوره آنلاین فشن تبدیل به طراح لباس خلاق و موفق
مد لباس پاییزه؛ جدیدترین روندها برای امسال
مد لباس پاییزه؛ جدیدترین روندها برای امسال
مد پایدار؛ بررسی روند، اهمیت و راهکارها
مد پایدار؛ بررسی روند، اهمیت و راهکارها
فشن و رسانه ‌های اجتماعی؛ تأثیر در صنعت و استفاده بهینه از آن
فشن و رسانه ‌های اجتماعی؛ تأثیر در صنعت و استفاده بهینه از آن
 طراحی مد و رنگ؛ راهنمای انتخاب مناسب‌ ترین رنگ‌ ها و الگو ها
 طراحی مد و رنگ؛ راهنمای انتخاب مناسب‌ ترین رنگ‌ ها و الگو ها
previous arrow
next arrow
Shadow