Header set Access-Control-Allow-Origin “*”
لوگو زرد آکادمی فشن

مشاغل جذاب در صنعت مد شغل رویایی خود را در صنعت مد بیابید

 

مشاغل جذاب در صنعت مد

 

مشاغل جذاب در صنعت مد

شغل رویایی خود را در صنعت مد بیابید

مقدمه

وقتی صحبت از انتخاب مشاغل صنعت مد به میان می‌آید، هرگز پاسخ قطعی وجود ندارد و بهترین رویکرد از آگاهی شروع می‌شود. با این حال، راه‌ های زیادی وجود دارد که از طریق آن ها می ‌توانید شانس تان را برای یافتن مسیر به سمت شغل موفق افزایش دهید. در این مقاله، ما به 11 توصیه ای می پردازیم که ممکن است مورد توجه شما قرار گیرد.

 

یاد بگیرید چگونه ارتباطاتی را که در صنعت مد ایجاد کرده اید مدیریت کنید

یکی از بزرگ ‌ترین دارایی ‌ها، اگر بزرگ‌ ترین دارایی تان (به غیر از مدرک تحصیلی) نباشد، پس از اتمام تحصیل، ارتباطات است. ارتباطات سهم افراد همفکری است که در طول سال های گذشته با آن ها ملاقات کرده ‌اید.

ایجاد ارتباطات هدفی بسیار فوری ‌تر از یافتن شغل است زیرا بدون ارتباطات، آگاهی از این که مشاغل مختلف چگونه هستند و آیا فرصت‌ هایی وجود دارد که باید به آن ها توجه کنید، می‌تواند واقعا چالش برانگیز باشد.

حتی برای استخدام ‌کنندگان، ارتباطات متقاضی، منبعی عالی برای شرکت است و ایجاد روابطی که با مدرک مد همراه است، الزامی است. اکنون بخشی از یک جامعه با روابط شخصی و حرفه ای هستید که آینده صنعت را می سازد. می توانید راه خوبی برای مدیریت روابط بیابید و در حین حرکت، موارد جدید را گسترش دهید.

سهم جامعه فارغ التحصیلان این است که چگونه دانشگاه می تواند کمک کند تا کار را شروع کنید. در واقع این شما هستید که باید راهی برای ایجاد فرصت های اولیه پیدا کنید و ارتباطات تان را رشد دهید. به یاد داشته باشید که هرگز نمی توانید با اطمینان بگویید ممکن است به چه کسی کمک کنید و یا از چه کسی کمک بگیرید.

نکته خوب در این مورد این است که یک تلاش اجتماعی است بنابراین اگر به تازگی مدرک گرفته اید، ایجاد روابط با صنعت می تواند به شکل رویدادهای اجتماعی باشد نه کارهای سنتی.

با این حال، فکر نکنید که اگر به خوبی روی آن چه صنعت به دنبال آن است تمرکز نکنید، فرصت ‌ها برایتان پیش خواهد آمد، این همان چیزی است که در بخش بعدی مقاله در مورد آن صحبت می‌کنیم.

 

درک کنید که چه مهارت هایی در آینده مد برجسته می شود

به عنوان کاندیدای جوان، سال های زیادی در پیش دارید تا شغل موفق بلند مدت پیدا کنید. البته به یاد داشته باشید این جهت گیری طولانی مدت نه تنها باید با سنتان هماهنگ باشد، بلکه باید توسط رزومه تان نیز منعکس شود. نامزد جوان و موفق کسی است که در حال سرمایه گذاری در ایجاد مهارت هایی است که در آینده صنعت مفید خواهد بود.

شرکتی که روی استعدادهای جوان سرمایه ‌گذاری می‌ کند، این کار را با یک جهت‌ گیری بلند مدت انجام می‌دهد زیرا می‌ داند استعدادها یی که امروز استخدام می‌شوند باید بتوانند چالش‌ هایی را که فردا با آن‌ ها مواجه خواهند شد، برطرف کنند.

بنابراین برخی از کلمات کلیدی که باید به رزومه اضافه کنید چیست؟ در مد چیزهای زیادی در حال رخ دادن است: پایداری، بلاک چین، توزیع همه کاناله، طراحی تجربه مشتری، از جمله دیگر کلمات کلیدی هستند.

به عنوان راهی برای سهولت تجربه موقعیت جدید، چرا سعی نمی‌کنید برخی از مهارت‌هایتان را ارتقا دهید. چیزی که تقاضای بالایی دارد؟ این امر کمک می کند تا بسیار منطقی نسبت به بازار فکر کنید.

نمی دانید از کجا شروع کنید؟ خوب، به سادگی با دوره آموزشی در مورد تجارت مد شروع کنید،. این دوره ها کمک می کند تا بفهمید نقش ها و مهارت های حرفه ای بسیار متفاوتی مورد نیاز این صنعت جذاب است و برخی از مشاغل نسبت به مشاغل دیگر تقاضای بیشتری دارند.

 

در مورد تجارت مد بیشتر بیاموزید

 

در مورد مشاغل صنعت مد بیشتر بیاموزید

برای یافتن مشاغل صنعت مد، باید بدانید چه مشاغلی وجود دارند. گاهی اوقات این که بخواهید مدیر بازاریابی یا طراح باشید کافی نیست. باید دقیق تر باشید و بدانید چه ارزشی می توانید ارائه دهید.

نکته جالب در مورد مشاغل صنعت مد این واقعیت است که در خط تولید مد، مجموعه مهارت ‌ها و پروفایل‌ های حرفه‌ ای بسیار متنوعی مورد توجه قرار می‌گیرد. از خلاقانه‌ ترین (مانند طراحان و بازاریابان) تا فنی ‌ترین (مانند امور مالی شرکت یا مدیریت زنجیره تامین).

گاهی اوقات چالش این است که دانشجویانی که تازه فارغ التحصیل شده ‌اند ممکن است واقعاً از فرصت‌ های موجود آگاه نباشند یا در واقع ممکن است همه موقعیت ‌های مشابهی را دنبال کنند و این امر به دست آوردن شانس قوی حتی برای مصاحبه را بسیار دشوار می‌کند.

علاوه بر این، وقتی صحبت از شرح شغل به میان می‌آید، ممکن است مواردی وجود داشته باشد که از عناوین بسیار جذابی برخوردار باشند به عنوان مثال: “مدیر” برای توصیف مشاغلی استفاده شود که در واقع می ‌توانند بسیار کمتر از آن چه به نظر می ‌رسد جذاب باشند.

برعکس این موضوع نیز می‌ تواند صادق باشد. موقعیت ‌هایی که ممکن است آن چیزی نباشد که همه به دنبال آن هستند، صرفاً به این دلیل که کمی دست کم گرفته شده ‌اند، در واقع می ‌توانند بسیار سرگرم‌ کننده و از نظر اقتصادی نیز سودمند باشند.

برای عبور از این موقعیت دشوار، ضروری است مطمئن شویم که می ‌دانید چه شغل‌ هایی وجود دارد و چگونه مهارت ‌های ما می‌توانند نیازهای آن‌ ها را برآورده کنند. به همین دلیل است که درک عمیق صنعت مد برای ایجاد یک حرفه طولانی ‌مدت ضروری است.

 

در مورد استخدام و جستجوی کار در صنعت مد بیاموزید

مهارت هایتان را متمرکز کنید و رزومه تان را در حال نقشه برداری از صنعت تنظیم کنید تا بفهمید چه مشاغلی وجود دارد و کدام مشاغل با تمایلات تان مطابقت دارند. سپس می توانید درباره فرآیند استخدام  برای مشاغل صنعت مد نیز اطلاعات بیشتری کسب کنید.

برای این که بتوانید شغل مناسب پیدا کنید باید بر چالش های استخدام غلبه کنید و حتی اگر رزومه و مدارک تحصیلی کامل باشد، در طول زمانی که رزومه را برای استخدام کنندگان ارسال می کنید، باز هم فرصت های زیادی برای یادگیری وجود دارد که می تواند کارنامه تان را پر بارتر کند.

ممکن است کاملاً ناعادلانه به نظر برسد که چگونه برخی مصاحبه را انجام می دهند و برخی نه. اما کمی شانس را نمی توان از معادله خارج کرد. با این حال، کاری که می‌توانیم انجام دهیم، مدیریت این شانس با ایجاد درک عمیق‌ تر از فرآیند استخدام است. بنابراین به عنوان مثال، ما باید به چه نوع سؤالاتی پاسخ دهیم؟

آیا عناوین خاص یا سال ها تجربه برای کاندیدای واجد شرایط وجود دارد؟
آیا مهارت های خاص یا نتایجی وجود دارد که مورد توجه قرار گرفته است؟
آیا کلمات کلیدی خاصی وجود دارد که باید بتوانید در CV بگنجانید؟
ساختار فرآیند استخدام چگونه است؟
مراحل جذب نیرو چیست؟
آیا تک مرحله ای است یا چند مرحله ای؟

فرآیند رزومه نویسی و مصاحبه بسیار پیچیده است اما باید برای انجام تحقیقات کمی وقت بگذارید و درک قوی تری از آن چه با آن روبرو هستید داشته باشید. قطعا شانس موفقیت تان را افزایش می دهد.

 

 

در رسانه های اجتماعی، نقش های خلاق ایجاد کنید

این ممکن است توصیه ای باشد که همه باید در عصر رسانه های اجتماعی برای یافتن مشاغل صنعت مد با آن برخورد کنیم. هنگامی که به بازار کار نگاه می کنیم، افراد تازه کار اغلب در شرکت هایی که می خواهند استخدام نمی شوند زیرا حقیقت این است که بدون هیچ توصیه یا تجربه قبلی، درک نحوه برخورد تان با مسئولیت ها برای کارفرما بسیار دشوار است.

این امر به ویژه در مورد موقعیت هایی که مستلزم مؤلفه خلاق است دشوار می باشد و نمی توان آن را به سادگی از طریق تجربه ارزیابی کرد. برای این نقش‌ ها، کار در جهت جذب مخاطب قبل از درخواست می ‌تواند مفید باشد.

دهه ‌ها پیش زمانی که شرکت‌ ها شانس بیشتری ایجاد می کردند و واقعاً به نیروی جدید کمک می‌ کردند زبان و هویت سبکی خود را توسعه دهند. امروزه چه بخواهیم چه نخواهیم این تصمیم‌ ها دیگر تصمیم‌ های اصلی نیستند. باید شواهدی در توانایی تان برای ایجاد مجموعه، لوازم جانبی و تصویر وجود داشته باشد. از این نظر، رسانه های اجتماعی دوست شما هستند.

ایجاد یک دنبال کننده قوی و داشتن مخاطبان رسانه های اجتماعی می تواند اعتبار فوری برای نشان دادن این که می دانید چه کاری انجام می دهید ارائه دهد. علاوه بر این، حضور قوی در رسانه های اجتماعی به ارائه سایر موارد نامشهود مانند تعهد، انعطاف پذیری، آگاهی از بازار و ارتباطات کمک می کند.

مزایای زیادی از حضور گسترده در رسانه های اجتماعی حاصل می شود و برای بسیاری از نقش های خلاقانه می توانید آن را به عنوان ابزار مکمل نمونه کار در نظر بگیرید.

 

در رویدادهای شبکه اجتماعی مشاغل صنعت مد شرکت کنید

قبلاً بحث کرده‌ایم که چگونه ارتباطات، بزرگترین دارایی شما است. اما باید در نظر داشته باشید که می ‌توانید زندگی اجتماعی تان را بر کشف راه‌ ها و ارتباطات جدید بنا کنید.

ارتباط اجتماعی قبل از درخواست شغل می تواند فرصتی عالی برای ایجاد همدلی و گفتگوهایی بدهد که ممکن است به جای دیگری منتهی شود. گاهی اوقات تنها بودن در مکان مناسب در زمان مناسب، شانس مورد توجه قرار گرفتن را افزایش دهد.

 

شرکت های مورد نظرتان در صنعت مد را فهرست کنید

این توصیه ممکن است بحث برانگیز به نظر برسد. زمانی که برای  مشاغل صنعت مد درخواست می دهید گاهی باید قانع باشید. همان طور که بازار کار را جستجو می کنید بسیار مهم است که برای شرکت هایی درخواست دهید که در آن ها شانس خوبی برای استخدام داشته باشید. این مستلزم تحقیقات دوباره است.

علاوه بر این، به یاد داشته باشید که هدف استخدام‌ کنندگان جذب، استخدام و حفظ استعدادهای با کیفیت برای شرکت‌ هایشان است. ممکن است همه آن ها به شما مراجعه کنند که امکان می دهند بر اساس ویژگی هایی مانند اعتبار، پاداش، موقعیت مکانی و غیره، موردی را انتخاب کنید که برایتان مناسب تر است.

 

ارزش های خود را با شغلی در صنعت مد هماهنگ کنید

ارزش های خود را با شغلی در صنعت مد هماهنگ کنید

در ادامه آن چه که در مورد آن صحبت کردیم به یاد داشته باشید وقتی همه ویژگی های ملموس دیگر در مورد مشاغل صنعت مد مرتب شوند و نشان دهید تکالیف خود را انجام داده اید آن چه شما را با یک شرکت بزرگ مطابقت می دهد، دیگر آن چیزی نیست که انجام می دهید بلکه ین واقعیت است که دارای مهارت های با ارزشی هستید که قبلاً ایجاد شده است.

برای این که موضوع کمتر فلسفی شود فکر کنید چه کسی هستید، زیرا ارزش‌های شما به عنوان یک فرد مهم ‌ترین عنصر برای تعیین این واقعیت است که آیا می ‌توانید برای شرکت مناسب باشید یا خیر.

اگر فردی هستید که با فرهنگ و ارزش‌ های شرکت همسو است، شانس بسیار بیشتری برای تطبیق دارید تا در یک تیم خوب کار کنید و بتوانید ابتکاراتی داشته باشید که با اهداف و ماموریت شرکت مطابقت داشته باشد.

در فهرست کوتاه شرکت ‌هایی که می‌خواهید برای آن ها درخواست بدهید، به ارزش‌های تان فکر ‌کنید زیرا کمک می‌کند تا به بهترین نحو درک کنید استعدادهای تان در کجا بهتر مورد توجه و به خوبی مورد استفاده قرار می ‌گیرند.

 

برای شغلی بلند مدت در صنعت مد برنامه ریزی کنید

مطالعات نشان می دهد در طول اشتغال در حرفه تان حداقل 7 بار شغل خود را تغییر خواهید داد. این بدان معنا نیست که مجبور خواهید بود 7 بار مختلف به دنبال کار بروید، اما با این وجود، این احتمال وجود دارد که حداقل بیش از یک بار اتفاق بیفتد. زمان بزرگترین ثروت شماست، پس عاقلانه از آن استفاده و روی آن سرمایه گذاری کنید.

 

نتیجه گیری

این ها نکات برتر برای به ثمر رساندن شغل رویایی در صنعت مد هستند. می دانیم این کار آسانی نیست. شکار شغل، هنری ظریف است. یک چیز را به خاطر بسپارید آن هایی که موفق می شوند خوش شانس نیستند، بلکه پیگیر هستند و اگر به اندازه کافی تلاش کنید، فرصت مناسبی پیش خواهد آمد.

 

 

 

کاری از تیم رسانه

آکادمی فشن سجاد تقی زاده
صنعت فشن؛ راهنمای کامل برای ورود و شروع کار در زمینه طراحی مد و استایل
صنعت فشن؛ راهنمای کامل برای ورود و شروع کار در زمینه طراحی مد و استایل
آموزش مد و پوشاک؛ راهی نوین برای اشتغال و خلاقیت
آموزش مد و پوشاک؛ راهی نوین برای اشتغال و خلاقیت
آکادمی مد و فشن؛ پلی به سوی کارآفرینی در صنعت مد
آکادمی مد و فشن؛ پلی به سوی کارآفرینی در صنعت مد
کلاس آنلاین مد و پوشاک؛ مرجعی برای یادگیری به روز ترین تکنیک ‌ها
کلاس آنلاین مد و پوشاک؛ مرجعی برای یادگیری به روز ترین تکنیک ‌ها
دوره آنلاین فشن تبدیل به طراح لباس خلاق و موفق
دوره آنلاین فشن تبدیل به طراح لباس خلاق و موفق
مد لباس پاییزه؛ جدیدترین روندها برای امسال
مد لباس پاییزه؛ جدیدترین روندها برای امسال
مد پایدار؛ بررسی روند، اهمیت و راهکارها
مد پایدار؛ بررسی روند، اهمیت و راهکارها
فشن و رسانه ‌های اجتماعی؛ تأثیر در صنعت و استفاده بهینه از آن
فشن و رسانه ‌های اجتماعی؛ تأثیر در صنعت و استفاده بهینه از آن
 طراحی مد و رنگ؛ راهنمای انتخاب مناسب‌ ترین رنگ‌ ها و الگو ها
 طراحی مد و رنگ؛ راهنمای انتخاب مناسب‌ ترین رنگ‌ ها و الگو ها
previous arrow
next arrow
صنعت فشن؛ راهنمای کامل برای ورود و شروع کار در زمینه طراحی مد و استایل
صنعت فشن؛ راهنمای کامل برای ورود و شروع کار در زمینه طراحی مد و استایل
آموزش مد و پوشاک؛ راهی نوین برای اشتغال و خلاقیت
آموزش مد و پوشاک؛ راهی نوین برای اشتغال و خلاقیت
آکادمی مد و فشن؛ پلی به سوی کارآفرینی در صنعت مد
آکادمی مد و فشن؛ پلی به سوی کارآفرینی در صنعت مد
کلاس آنلاین مد و پوشاک؛ مرجعی برای یادگیری به روز ترین تکنیک ‌ها
کلاس آنلاین مد و پوشاک؛ مرجعی برای یادگیری به روز ترین تکنیک ‌ها
دوره آنلاین فشن تبدیل به طراح لباس خلاق و موفق
دوره آنلاین فشن تبدیل به طراح لباس خلاق و موفق
مد لباس پاییزه؛ جدیدترین روندها برای امسال
مد لباس پاییزه؛ جدیدترین روندها برای امسال
مد پایدار؛ بررسی روند، اهمیت و راهکارها
مد پایدار؛ بررسی روند، اهمیت و راهکارها
فشن و رسانه ‌های اجتماعی؛ تأثیر در صنعت و استفاده بهینه از آن
فشن و رسانه ‌های اجتماعی؛ تأثیر در صنعت و استفاده بهینه از آن
 طراحی مد و رنگ؛ راهنمای انتخاب مناسب‌ ترین رنگ‌ ها و الگو ها
 طراحی مد و رنگ؛ راهنمای انتخاب مناسب‌ ترین رنگ‌ ها و الگو ها
previous arrow
next arrow
Shadow