Header set Access-Control-Allow-Origin “*”
لوگو زرد آکادمی فشن

عمده فروشی لباس یا خرده فروشی ؟

عمده فروشی لباس 

در مقابل خرده فروشی

کدام یک برای شما مناسب است؟

 

 

محصولی دارید که از کیفیت خوبی برخوردار است. ممکن است به دنبال بهترین راه برای عرضه آن به بازار باشید، یا ممکن است در حال حاضر آن را در مقادیر کم بفروشید و اکنون برای رشد عرضه محصولتان برنامه ریزی کرده باشید.

اساساً دو راه اصلی برای فروش محصول وجود دارد – یا به عنوان عمده فروش یا به عنوان خرده فروش. هر کدام مزایا و مشکلات خود را دارند. هنگام انتخاب راه فروش برای بازار، باید در نظر داشته باشید که کدام مدل برایتان مناسب تر است:

• نقاط قوت و شخصیت شما به عنوان یک صاحب کسب و کار
• هویت برند کسب و کار شما و محصول یا محصولات آن
• بهترین روش برای رسیدن به بازار هدف

 

خرده فروشی لباس یا عمده فروشی لباس؟

شما تمام تلاش خود را برای توسعه کسب و کارتان به کار گرفته اید و می خواهید محصول به موثرترین شکل ممکن به بازار هدف برسد. سوال این است: آیا می خواهید یک کسب و کار خرده فروشی باشید یا به بازار عمده فروشی بپیوندید؟

 

عمده یا خرده

 

انتخاب خرده فروشی در مقابل عمده فروشی

یا حتی کمی از هر دو یک تصمیم بزرگ است. این مقاله را بخوانید تا گزینه های موجود برای دستیابی به مشتریان را بیابید و به تصمیم گیری در مورد بهترین مدل کسب و کار کمکتان کند.

ما بر روی موارد زیر تمرکز خواهیم کرد:

• تفاوت بین تامین کنندگان عمده فروشی و مشاغل خرده فروشی چیست؟

• چرا عمده فروش بودن ممکن است برای شما مناسب باشد؟

• چرا خرده فروش بودن ممکن است برای شما مناسب باشد؟

• آیا عمده فروشان می توانند محصولات را از طریق خرده فروشی و بالعکس بفروشند؟

• برای خرده فروشی چند کانالی چه چیزی باید بدانید؟

 

عمده فروشی در مقابل خرده فروشی

اول از همه، تفاوت بین عمده فروشی و خرده فروشی چیست؟ و چرا این تفاوت ها مهم هستند؟

 

عمده فروشی

 

عمده فروشی چیست؟

عمده‌فروش به شخص یا شرکتی گفته می ‌شود که محصولات را به صورت عمده به فروشگاه‌ها یا خرده‌فروشان مختلف، مستقیم یا از طریق واسطه، می ‌فروشد. عمده فروشان می توانند محصولات خود را با قیمت کمتری به فروش برسانند که این امر باعث کاهش زمان و هزینه های مربوطه می شود.

آن ها معمولاً مقادیر زیادی کالا ارائه می دهند، اما می توانند برای مقادیر کمتر نیز سفارش بگیرند. عمده‌فروش ممکن است سازنده یا تولیدکننده محصول باشد، اما الزاما چنین نیست.

 

خرده فروشی

 

خرده فروشی چیست؟

خرده فروش شخص یا شرکتی است که محصولات را مستقیماً به مشتریان خود برای کسب سود می فروشد. خرده فروش ممکن است سازنده محصول باشد یا ممکن است محصولات مربوطه را از یک توزیع کننده یا عمده فروش خریداری کند. محصولاتی که آن ها به فروش می ‌رسانند، قیمت بالاتری نسبت به عمده‌فروشان خواهند داشت.

 

چرا عمده فروشی ممکن است برای شما مناسب باشد

عمده‌فروش بودن به شما امکان دسترسی به طیف متنوعی از فروشگاه‌ها را می ‌دهد و امکان می‌ دهد به یک پایگاه مشتری بزرگ دسترسی داشته باشید. ارائه محصول به صورت عمده به مخاطبان بیشتری امکان دسترسی به کالاهای شما را می دهد، بنابراین می توانید به سرعت تجارت خود را توسعه دهید.

 

آگاهی از برند لباس 

فعالیت به عنوان یک عمده فروش راهی عالی برای ایجاد آگاهی نسبت به محصول شما است. به جای اینکه مصرف کنندگان مجبور باشند منحصراً از یک فروشگاه خاص خرید کنند، می توانند محصول شما را در فروشگاه های مختلف ببینند. این امر به طیف وسیعی از مصرف کنندگانی که ممکن است از محصول شما آگاهی نداشته باشند، اجازه می دهد تا با آن رابطه برقرار کنند.

 

حمل و نقل پوشاک

به عنوان یک عمده‌فروش، می ‌توانید از روشی برای فروش به نام حمل و نقل دراپ استفاده کنید. یک خرده‌فروش یا تاجر محصول را می ‌فروشد، اما مالک موجودی کل نیست. در عوض، در عمده فروشی، سفارش مستقیماً به دست شما می رسد و محصول را مستقیماً برای مشتری ارسال می کنید. به‌عنوان یک ارسال‌کننده، مزایای خرده‌فروشی را به دست می‌ آورید و مالکیت موجودی را نیزحفظ می کنید

هنگام ارسال بار، سیستمی که در مرکز کسب و کار شما قرار دارد باید به شما این امکان را بدهد که بتوانید سفارشات ارسالی خود را از سایرین متمایز کنید. خواه به شکل نمادی در برابر سفارش‌ها، وضعیت سفارش متفاوت یا فیلتر گزارش باشد، باید بتوانید این سفارش‌ها را در یک نگاه، سریع و آسان از هم جدا کنید. امکان گزارش گیری ساده و مؤثر را فراهم می کند و همچنین تیم شما می تواند سفارشات را به سرعت و به روش صحیح مطابق با گردش کار ارسالی پردازش کند.

 

تجارت جهانی

 

تجارت جهانی پوشاک 

هنگام فروش محصولات به صورت عمده، گسترش به بازارهای جهانی بسیار سریعتر و آسانتر است. هر گونه رشد و گسترش در درجه اول با ارتباط شما با مشتریانی که کالا می خرند تعریف می شود.

اطمینان حاصل کنید که سیستم حسابداری به گونه ای تنظیم شده است که امکان انجام تراکنش های چند ارزی را فراهم کند تا مشتریان بتوانند سفارشات خرید خود را با ارزهای مختلف ارسال کنند.

بخش دیگری از این امر این است که هنگام فروش از طریق عمده فروشی، به جای ارسال صدها بسته خرده ، کالاهای خود را به صورت یک کانتینر بزرگ در سطح بین المللی ارسال خواهید کرد. برای یک کسب و کار کوچک که به دنبال رشد است، این روش می تواند راه ارزان تری برای فروش بین المللی باشد.

 

حفظ هویت برند پوشاک

شما نمی خواهید چیزی را به یک فروشگاه زنجیره ای عرضه کنید و مصرف کنندگان آن را محصول خود فروشگاه بدانند.
ممکن است همیشه کنترل بر نحوه تجاری شدن محصول، قیمت‌های تخفیف‌خورده‌ای که انتخاب می‌ کنند، یا محصولات رقابتی که در کنار آن نمایش داده می ‌شود، امکان‌پذیر نباشد.

 

بازاریابی محصولات پوشاک 

به عنوان یک عمده فروش، همچنان مسئولیت بازاریابی محصول خود را برای مصرف کنندگان به عهده دارید. نمی توانید از خرده فروش انتظار داشته باشید که همه کارها را انجام دهد.

 

فضای انبار لباس 

فروش عمده به این معنی است که محصولات خود را در مقادیر زیاد به خرده‌فروشان و توزیع‌کنندگان مختلف می‌ فروشید. این بدان معنی است که باید مطمئن شوید فضای ذخیره سازی زیادی برای تسهیل فروش دارید.

همچنین مهم است که مطمئن شوید فرآیندهای انبار، ساده و کارآمد هستند تا به حداقل رساندن خطاهای بسته بندی یا اتلاف وقت برای یافتن کالا در انبار کمک کند. رسیدگی به مقادیر عمده ممکن است مشکل باشد و مهم است که همه چیز به موقع به مصرف کننده نهایی برسد.

موجودی انبار باید به طور یکپارچه با پلتفرم مدیریت عمده فروشی ادغام شود، به طوری که همیشه بدانید چه تعداد از هر کالا در انبار شما وجود دارد و برای سفارشات عمده بزرگی که قرار است انجام دهید آماده است.
چرا خرده فروشی ممکن است مناسب شما باشد
اگر می خواهید کنترل کاملی بر خطوط تولید خود داشته باشید و از داشتن رابطه مستقیم با مشتریان لذت می برید، فعالیت به عنوان یک خرده فروش ایده آل است. اگر در این موقعیت هستید باید به چیزهای زیادی فکر کنید، اما می توانید به خواسته های مشتریان و نیازها و خواسته های بالقوه در حال تغییر آن ها پاسخ دهید

 

پایگاه مصرف کننده هدفمند لباس 

شما می توانید به طور خاص یک پایگاه مصرف کننده مناسب را هدف قرار دهید. با خرده‌فروشی، می ‌توانید شخصاً کانال‌های بازاریابی را انتخاب کنید که به احتمال زیاد به مشتریانی که به محصول شما نیاز دارند دسترسی پیدا می کنید. همچنین می توانید بهترین نوع فروشگاه را برای نیازهای خود انتخاب کنید.

نکته مهم در اینجا این است که اطمینان حاصل کنید در این کانال‌های فروش گزارش می ‌دهید تا در صورت نیاز بتوانید تغییرات را سریع انجام دهید. شاید برند خاصی از محصولات وجود داشته باشد که در آمازون فروش خوبی داشته باشد، در حالی که وب سایت شما مکان مناسبی برای هر برند دیگری است. یا آیا نوع خاصی از محصول وجود دارد که در eBay در مقایسه با فروشگاه خودتان فروش خوبی دارد. به هر حال تصمیم می گیرید که از گزارش تجزیه و تحلیل به نفع خود استفاده کنید، محصولات را در بهترین کانال ها قرار دهید و به جایی بروید که خریداران شما هستند.

 

ارتباط شخصی با مخاطبان پوشاک 

بدون واسطه، می توانید پایگاه مشتریان را با جزئیات زیاد بشناسید. یکی از تفاوت های کلیدی با عمده فروشی این است که می توانید مستقیماً با مشتریان برخورد کنید. این بدان معنی است که می توانید ترجیحات و عادات آن ها را درک کنید و کسب و کار شما می تواند به سرعت به آن پاسخ دهد.

گزارش‌دهی در سیستم کسب‌وکار نیز در اینجا بسیار مفید است – با گزارش‌های مختلف مشتری، فروش و محصول، می‌ توانید خیلی سریع ببینید که بهترین کانال های فروش کدامند. این امربه شما امکان می ‌دهد مقادیر زیادی از آنچه فروش خوبی دارد سفارش دهید، و از چیزهای ناکارآمد خلاص شوید.

با ردیابی فروش خرده فروشی، می توانید ببینید بهترین مشتریان شما چه کسانی هستند، بنابراین شاید بتوانید آن ها را با یک پیشنهاد شخصی هدف قرار دهید. از سوی دیگر، می ‌توانید ببینید چه مشتریانی مثلاً در 3 ماه گذشته از شما خرید نکرده‌اند. ممکن است بخواهید یک ایمیل شخصی برای آن ها بفرستید تا دوباره از شما خرید کنند. شناخت مشتریان بر اساس عادات خرید آن ها این امکان را می دهد که خدمات خود را شخصی سازی کنید، که در این صورت، مشتریان متوجه و قدردان آن خواهند شد.

 

کنترل بر هویت برند پوشاک 

داشتن کنترل این امکان را می دهد که اطمینان حاصل کنید هویت برند شما آسیبی نمی بیند. با کنترل قیمت خرده فروشی، جایی که محصول شما دیده می شود، چگونه ارائه می شود و محصولات دیگری که در کنار آن نمایش داده می شود، می توانید کنترل خوبی بر بازار هدف داشته باشید. شما کنترل بازاریابی محصول را در دست دارید، بنابراین می توانید اطمینان حاصل کنید که پیام هایی که به مشتریان ارسال می شود با نحوه مشاهده محصول مطابقت دارد.

 

قیمت و حاشیه سود پوشاک 

هنگام توسعه استراتژی خرده فروشی، می توانید خودتان تصمیم بگیرید که قرار است کالا را به چه قیمتی بفروشید و با چه حاشیه سودی. تمام این سود مستقیماً در اختیار شما قرار می گیرد و با یک عمده فروش تقسیم نمی شود. از گزارش‌های حاشیه در سیستم خود استفاده کنید تا مطمئن شوید فروش محصولات بهترین حاشیه ممکن را ایجاد می ‌کنند و در صورت نیاز تغییراتی ایجاد کنید.

همچنین باید حواشی خود را در کانال‌های فروش زیر نظر داشته باشید زیرا هر پلتفرم هزینه‌های متفاوتی مانند هزینه‌های eBay یا Amazon را متحمل می ‌شود. و هزینه های مانند بیمه، حمل و نقل و مالیات را فراموش نکنید. برای اطمینان از اینکه سود شما دقیق و در حال رشد است، باید از همه این موارد استفاده کنید.

یک سیستم حسابداری یکپارچه برای به دست آوردن دید لحظه ای از عملکرد کسب و کار خود اتخاذ کنید
آیا عمده فروشان می توانند به طور هم زمان خرده فروشی کنند و یا برعکس؟
این می تواند پاسخی عالی برای حفظ کنترل کسب و کار از ابتدا تا انتها، حفظ فروشگاه مجازی و رشد سریع کسب و کار، همه در یک زمان باشد.

از نظر تئوری، برای بسیاری از شرکت‌هایی که می ‌توانند فروش کالاها را از طریق کانال‌های متعدد به طور هم‌زمان انجام دهند و می‌ خواهند ارتباط مستقیم با مصرف‌کننده را حفظ کنند، پاسخی ایده‌آل به نظر می ‌رسد. با این حال، تعدادی از مسائل مثبت و منفی وجود دارد که باید در نظر داشت.

 

رقابت با خود در بازار پوشاک 

با خرده‌فروشی و عمده‌فروش بودن، در خطر رقابت مستقیم با خودتان هستید، بنابراین با محصول خود رقابت می ‌کنید. ضروری است که قیمت فروش مجدد را کاهش ندهید، زیرا این امر به روابط عمده فروشی شما آسیب می رساند و خرده فروشان تمایلی به خرید موجودی شما در آینده ندارند.

باید لیست قیمت جداگانه بر اساس فروشنده، کانال فروش یا هر دو داشته باشید. این تضمین می ‌کند که آنقدر قیمت پایینی تعیین نمی ‌کنید که در نهایت به سود خود آسیب وارد کنید.

 

طیف های مختلف محصولات پوشاک 

یکی از راه‌های جلوگیری از رقابت مستقیم با تولید خودتان، ارائه یک خط از محصولات در فروشگاه‌ها و ارائه طیف متفاوتی از آن ها برای عمده‌فروشی است. عرضه محصولات می تواند آیتم های کاملا متفاوت یا همان محصول در طرح ها، رنگ ها یا اندازه های مختلف باشد. انجام این کار از طریق ردیابی موثر محصول و SKU آسان است، به طوری که می دانید کدام فروشگاه دارای چه اقلامی است و چقدر می فروشد.

 

حاشیه سود بازار پوشاک 

اگر تصمیم به فروش از طریق عمده فروشی و همچنین خرده فروشی دارید، باید مطمئن باشید که قیمت عمده فروشی هزینه ها را پوشش می دهد و همچنان سود می برید. اینجاست که درک هزینه های موجودی واقعی به میان می آید.

به عنوان مثال، هزینه های پنهانی هستند که ممکن است همیشه به آن ها فکر نکنید، مانند بیمه، هزینه های حمل و نقل و مالیات. باید همیشه این موارد را هنگام قیمت گذاری محصولات و همچنین هزینه های معمول برای ارسال کالا به مشتریان و دریافت کالا در انبار در نظر بگیرید.

کنترل تمام هزینه‌های موجود قبل از قیمت‌گذاری محصولات، تضمین می‌کند که بیشترین سود را مطابق با اقلامی که می‌ فروشید و بازار هدف ، کسب می ‌کنید.

 

انتخاب کانال مناسب برای کسب و کار

هنگام انتخاب مناسب ترین راه برای بازار، باید در نظر داشته باشید که کدام مدل مناسب تر است:

• نقاط قوت و شخصیت شما به عنوان یک صاحب کسب و کار
• هویت برند کسب و کار و محصول یا محصولات آن
• بهترین روش برای رسیدن به بازار هدف

به یاد داشته باشید که نقاط قوت محصول و کارمندان را ارزیابی کنید و راه های موجود را ارزیابی کنید. همچنین میزان کنترل محصولی را که می‌ خواهید حفظ کنید و میزان تماس رو در رو با مصرف‌کننده را در نظر بگیرید.

 

 چند نقطه شروع دیگر

اگر تصمیم دارید عمده‌فروش شوید، فروش به خرده‌فروشان را با ارائه بهترین خدمات به فروشندگان در اولویت قرار دهید تا به آن ها اجازه دهید تجارت خود را توسعه دهند و به شما به عنوان یک تامین‌کننده دائمی اعتماد کنند.

اگر خرده فروشی را انتخاب می کنید، کانال هایی را که باعث رشد کسب و کار شما می شوند اولویت بندی کنید تا نیاز به تکیه بر فروشندگان برای تامین گردش مالی تان کاهش یابد.

اگر احساس می ‌کنید می ‌توانید هم عمده‌فروشی و هم خرده‌فروشی را با هم مدیریت کنید، به استراتژی‌هایی فکر کنید که این امکان را به شما می‌ دهد

 

نتیجه گیری: عمده فروشی یا خرده فروشی؟

ما با پشتیبانی موفقیت آمیز از همه مشتریان ، تجربه گسترده ای را در رفع نیازهای متنوع هر دو نوع فروش (عمده و خرده) ایجاد کرده ایم. امیدواریم اکنون آمادگی بیشتری برای تصمیم گیری درست برای کسب و کار خود داشته باشید. با انتخاب مدلی که برای شما مناسب تر است، کسب و کار تان رونق خواهد گرفت.

 

کاری از تیم رسانه

آکادمی فشن سجاد تقی زاده

 

 

صنعت فشن؛ راهنمای کامل برای ورود و شروع کار در زمینه طراحی مد و استایل
صنعت فشن؛ راهنمای کامل برای ورود و شروع کار در زمینه طراحی مد و استایل
آموزش مد و پوشاک؛ راهی نوین برای اشتغال و خلاقیت
آموزش مد و پوشاک؛ راهی نوین برای اشتغال و خلاقیت
آکادمی مد و فشن؛ پلی به سوی کارآفرینی در صنعت مد
آکادمی مد و فشن؛ پلی به سوی کارآفرینی در صنعت مد
کلاس آنلاین مد و پوشاک؛ مرجعی برای یادگیری به روز ترین تکنیک ‌ها
کلاس آنلاین مد و پوشاک؛ مرجعی برای یادگیری به روز ترین تکنیک ‌ها
دوره آنلاین فشن تبدیل به طراح لباس خلاق و موفق
دوره آنلاین فشن تبدیل به طراح لباس خلاق و موفق
مد لباس پاییزه؛ جدیدترین روندها برای امسال
مد لباس پاییزه؛ جدیدترین روندها برای امسال
مد پایدار؛ بررسی روند، اهمیت و راهکارها
مد پایدار؛ بررسی روند، اهمیت و راهکارها
فشن و رسانه ‌های اجتماعی؛ تأثیر در صنعت و استفاده بهینه از آن
فشن و رسانه ‌های اجتماعی؛ تأثیر در صنعت و استفاده بهینه از آن
 طراحی مد و رنگ؛ راهنمای انتخاب مناسب‌ ترین رنگ‌ ها و الگو ها
 طراحی مد و رنگ؛ راهنمای انتخاب مناسب‌ ترین رنگ‌ ها و الگو ها
previous arrow
next arrow
صنعت فشن؛ راهنمای کامل برای ورود و شروع کار در زمینه طراحی مد و استایل
صنعت فشن؛ راهنمای کامل برای ورود و شروع کار در زمینه طراحی مد و استایل
آموزش مد و پوشاک؛ راهی نوین برای اشتغال و خلاقیت
آموزش مد و پوشاک؛ راهی نوین برای اشتغال و خلاقیت
آکادمی مد و فشن؛ پلی به سوی کارآفرینی در صنعت مد
آکادمی مد و فشن؛ پلی به سوی کارآفرینی در صنعت مد
کلاس آنلاین مد و پوشاک؛ مرجعی برای یادگیری به روز ترین تکنیک ‌ها
کلاس آنلاین مد و پوشاک؛ مرجعی برای یادگیری به روز ترین تکنیک ‌ها
دوره آنلاین فشن تبدیل به طراح لباس خلاق و موفق
دوره آنلاین فشن تبدیل به طراح لباس خلاق و موفق
مد لباس پاییزه؛ جدیدترین روندها برای امسال
مد لباس پاییزه؛ جدیدترین روندها برای امسال
مد پایدار؛ بررسی روند، اهمیت و راهکارها
مد پایدار؛ بررسی روند، اهمیت و راهکارها
فشن و رسانه ‌های اجتماعی؛ تأثیر در صنعت و استفاده بهینه از آن
فشن و رسانه ‌های اجتماعی؛ تأثیر در صنعت و استفاده بهینه از آن
 طراحی مد و رنگ؛ راهنمای انتخاب مناسب‌ ترین رنگ‌ ها و الگو ها
 طراحی مد و رنگ؛ راهنمای انتخاب مناسب‌ ترین رنگ‌ ها و الگو ها
previous arrow
next arrow
Shadow